Τελετή έναρξης Ολυμπιακών Αγώνων: Χωρίς θεατές, αλλά με φαντασία » pikosapikos.gr Τελετή έναρξης Ολυμπιακών Αγώνων: Χωρίς θεατές, αλλά με φαντασία » pikosapikos.gr
Αθλητικά

Τελετή έναρξης Ολυμπιακών Αγώνων: Χωρίς θεατές, αλλά με φαντασία

Άρχισαν οι Ολυμπιακοί Αγώνες, μετά από ένα χρόνο αναβολής και εν μέσω κορονοϊού. Μπροστά σε άδειες κερκίδες θα αγωνίζονται οι αθλητές. Εντυπωσιακή η τελετή έναρξης.

Η ώρα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο έφτασε και από σήμερα οι Έλληνες αθλητές θα ριχτούν στη μάχη. Οι διοργανωτές έχουν ετοιμάσει μία διαφορετική Τελετή Εναρξης.

Πρώτη ως είθισται μπήκε στο Ολυμπιακό Στάδιο η ελληνική αποστολή με σημαιοφόρους Πετρούνια και Κορακάκη.

Η πανδημία του κορονοϊού, που οδήγησε στην αναβολή για έναν χρόνο της κορυφαίας διοργάνωσης κι εξακολουθεί να πλήττει την ανθρωπότητα και φυσικά την Ιαπωνία, έχει υποχρεώσει τους ιθύνοντες να περιορίσουν το θέαμα και τις θεματικές ενότητες στην Τελετή Έναρξης.

H Τελετή Εναρξης διεξάγεται παρουσία μόλις μερικών εκατοντάδων αξιωματούχων και «υψηλών» προσκεκλημένων. Στην καθιερωμένη παρέλαση και στο πλαίσιο των περιοριστικών μέτρων, συμμετέχουν περίπου 6.000 αθλητές από τους σχεδόν 10.000 που θ΄ αγωνισθούν στο Τόκιο.

Είναι μία τελετή προσαρμοσμένη στα νέα δεδομένα και σε κάθε περίπτωση «απλούστερη και πιο νηφάλια» από τις προηγούμενες διοργανώσεις, προκειμένου να μείνουν «συντονισμένοι με την κατάσταση της υγείας» και να μειωθεί ο κίνδυνος εξάπλωσης του κορονοϊού.

Η Τελετή Εναρξης, αποτελεί μια στιγμή «ενσυναίσθησης» για να εκφράσουν την «ευγνωμοσύνη» και τον «θαυμασμό» του κόσμου του αθλητισμού, για όλες τις προσπάθειες που έχουν γίνει, στην καταπολέμηση της πανδημίας, που έχει σκοτώσει τέσσερα εκατομμύρια ανθρώπους από το τέλος του 2019.

Ενα μέρος της τελετής είναι αφιερωμένο στα θύματα του σεισμού και του τσουνάμι του 2011 που οδήγησαν στην πυρηνική καταστροφή της Φουκουσίμα και άφησαν πίσω τους, σχεδόν 18.500 νεκρούς. Επίσης, θα δοθεί έμφαση στην Ιστορία και στον πολιτισμό της Ιαπωνίας, καθώς και στις καθολικές αξίες του αθλητισμού.

Η τελετή πραγματοποιείται παρουσία του αυτοκράτορα της Ιαπωνίας, Ναρουχίτο, Επίτιμου Προέδρου των Ολυμπιακών και Παραολυμπιακών Αγώνων, ο οποίος ενσαρκώνει μια σημαντική συμβολική μορφή στην χώρα.

Το 1998, ο πατέρας του, Ακιχίτο, είχε κηρύξει την έναρξη των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων του Ναγκάνο, ενώ ο παππούς του, Χιροχίτο των προηγούμενων θερινών Ολυμπιακών Αγώνων, που φιλοξένησε η ιαπωνική πρωτεύουσα, το 1964, αλλά και τους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες του Σαπόρο, το 1972.

Η ελληνική αποστολή με μία ματιά

  • Αριθμός αθλητών: 83
  • Άθλημα με περισσότερες συμμετοχές: Ο στίβος με 20
  • Η ομοσπονδία με τους περισσότερους αθλητές: Είναι η ΚΟΕ με 34 (12 στην κολύμβηση, 9 στην καλλιτεχνική κολύμβηση και 13 στην εθνική πόλο των ανδρών).
  • Αρχηγός της ελληνικής αποστολής: Ο Μιχάλης Φυσεντζίδης
  • Οι σημαιοφόροι: Λευτέρης Πετρούνιας και Αννα Κορακάκη
  • Η παλιότερη: Η Ευαγγελία Ψάρρα θα αγωνιστεί για έκτη φορά σε Ολυμπιακούς Αγώνες
  • Οι πρωτάρηδες: Οι 43 από τους 83 θα αγωνιστούν για πρώτη φορά σε Ολυμπιακούς Αγώνες.
  • Μεγαλύτερη σε ηλικία: Η Αιμιλία Τσουλφά στα 48 της είναι η μεγαλύτερη σε ηλικία αθλήτρια της Ελληνικής Ολυμπιακής ομάδας
  • Μικρότερη σε ηλικία: Η Κρυσταλένια Γιαλαμά η οποία θα αγωνιστεί στους Ολυμπιακούς πριν καν συμπληρώσει τα 17 της χρόνια.
  • Ολυμπιονίκες που συμμετέχουν: Αιμιλία Τσουλφά, Κατερίνα Στεφανίδη, Άννα Κορακάκη, Λευτέρης Πετρούνιας, Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ

Στίβος (20)

  • Κατερίνα Στεφανίδη – επί κοντώ
  • Νικόλ Κυριακοπούλου – επί κοντώ
  • Ελένη Πόλακ – επί κοντώ
  • Βούλα Παπαχρήστου – τριπλούν
  • Μίλτος Τεντόγλου – μήκος
  • Αντιγόνη Ντρισμπιώτη – 20χλμ βάδην
  • Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ – 50χλμ βάδην
  • Παναγιώτα Τσινοπούλου – 20χλμ βάδην
  • Κυριακή Φιλτισάκου – 20χλμ βάδην
  • Κώστας Δουβαλίδης – 110 μ. εμπ.
  • Κώστας Φιλιππίδης – επί κοντώ
  • Εμμανουήλ Καραλης – επί κοντώ
  • Μιχάλης Αναστασάκης – σφυροβολία
  • Χρήστος Φραντζεσκάκης – σφυροβολία
  • Ραφαέλα Σπανουδάκη – 100 μ./200 μ.
  • Ελισάβετ Πεσιρίδου – 100 μ. εμπ.
  • Ειρήνη Βασιλείου – 400μ.
  • Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου – δισκοβολία
  • Σταματία Σκαρβέλη – σφυροβολία
  • Δημήτρης Τσιάμης – Τριπλούν

Κολύμβηση (11)

  • Κριστιάν Γκολομέεβ – 50μ. ελεύθερο
  • Απόστολος Χρήστου – 100μ. ύπτιο
  • Ανδρέας Βαζαίος – 200μ. μεικτή
  • Απόστολος Παπαστάμος – 200/400μ. μεικτή
  • Άννα Ντουντουνάκη – 100μ. πεταλούδα
  • Κωνσταντίνος Εγγλεζάκης – 800μ. ελεύθερο
  • Δημήτρης Μάρκος – 800μ. ελεύθερο
  • 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών (Κρίστιαν Γκολομέεβ, Απόστολος Χρήστου, Ανδρέας Βαζαίος, Οδυσσέας Μελαδίνης)
  • 4Χ100μ μεικτή ανδρών – (Βαγγέλης Μακρυγιάννης, Απόστολος Χρήστου, Ανδρέας Βαζαίος, Κώστας Μερετσόλιας)
  • 4Χ100μ μεικτή mixed – (Απόστολος Χρήστου, Κώστας Μερετσόλιας, Άννα Ντουντουνάκη, Νόρα Δράκου)

Μαραθώνια κολύμβηση (1)

  • Άλκης Κυνηγάκης – 10χλμ μαραθώνια κολύμβηση

Πόλο (12+1)

  • Εθνική ομάδα πόλο ανδρών (12 μέλη αποστολής + 1 αναπληρωματικό)

Καλλιτεχνική κολύμβηση (9)

  • Ομαδικό: Μαρία Αλζιγκούζη – Κομινέα, Ελένη Φραγκάκη, Κρυσταλένια Γιαλαμά, Πηνελόπη Καραμέσιου, Αντριάνα Μισίκεβιτς, Εβελίνα Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη, Γεωργία Βασιλοπούλου, Δανάη Καριώρη
  • Ντουέτο: Εβελίνα Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη

Ιστιοπλοΐα (8)

  • RSX ανδρών – Βύρωνας Κοκκαλάνης
  • RSX γυναικών – Κατερίνα Δίβαρη
  • FINN – Γιάννης Μιτάκης
  • Laser Radial – Βασιλεία Καραχάλιου
  • 470 γυναικών – Αιμιλία Τσουλφά, Αριάδνη Σπανάκη
  • 470 ανδρών – Παύλος Καγιαλής, Παναγιώτης Μάντης

Κωπηλασία (4)

  • Μαρία Κυρίδου, Χριστίνα Μπούρμπου – δίκωπος
  • Στέφανος Ντούσκος – μονό σκιφ
  • Αννέτα Κυρίδου – μονό σκιφ

Ποδηλασία (3)

  • Χρήστος Βολικάκης – ποδηλασία πίστας
  • Πολυχρόνης Τζωρτζάκης – ποδηλασία δρόμου
  • Περικλής Ηλίας – ορεινή ποδηλασία

Τένις (2)

  • Στέφανος Τσιτσιπάς – απλό, μεικτό
  • Μαρία Σάκκαρη – απλό, μεικτό

Σκοποβολή (2)

  • Άννα Κορακάκη – 10μ. αεροβόλο πιστόλι και 25μ. σπορ πιστόλι
  • Νίκος Μαυρομάτης – σκιτ

Πάλη (2)

  • Μαρία Πρεβολαράκη, 53κ ελευθέρα
  • Γιώργος Πιλίδης, 65κ. ελευθέρα

Τζούντο (2)

  • Αλέξης Ντανατσίδη – 81κ.
  • Ελισάβετ Τελτσίδου – 70κ.

Γυμναστική (1)

  • Λευτέρης Πετρούνιας – κρίκοι

Τοξοβολία (1)

  • Ευαγγελία Ψάρρα

Πινγκ πονγκ (1)

  • Παναγιώτης Γκιώνης

Ξιφασκία (1)

  • Δώρα Γκουντούρα – σπάθη

Τάε κβον ντο (1)

  • Φένια Τζέλη – -57κ.

Άρση βαρών (1)

  • Θοδωρής Ιακωβίδης – 96κ.

Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες

Παρασκευή 23 Ιουλίου

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 05:00

  • Ατομικό γυναικών: Αγώνες κατάταξης – Ευαγγελία Ψάρρα

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 04:10

  • Μονό σκιφ ανδρών: Προκριματικές σειρές – Στέφανος Ντούσκος
  • Μονό σκιφ γυναικών: Προκριματικές σειρές – Αννέτα Κυρίδου

Σάββατο 24 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:30

  • 400μ μικτή ατομική ανδρών: Προκριματικές σειρές – Απόστολος Παπαστάμος
  • 100μ πεταλούδα γυναικών: Προκριματικές σειρές – Άννα Ντουντουνάκη

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Διάρκεια αγώνων: 08:30 – 10:00

  • Προκριματικός ανδρών – Λευτέρης Πετρούνιας

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Πρώτος γύρος μονό ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς
  • Πρώτος γύρος μονό γυναικών – Μαρία Σάκκαρη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 04:30

  • Μονό σκιφ γυναικών: Ρεπεσάζ – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Ρεπεσάζ – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Δίκωπος γυναικών: Προκριματικές σειρές – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ

Διάρκεια αγώνα: 05:00 – 12:15

  • Αγώνας ανδρών – Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 06:45

  • Μονό ανδρών: Προκριματικός γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης

Διάρκεια αγώνων: 08:15 – 11:15

  • Μονό ανδρών: Πρώτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης

Διάρκεια αγώνων: 11:30 – 16:30

  • Μονό ανδρών: Πρώτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης

Κυριακή 25 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων:

  • 400μ. μικτή ατομική ανδρών: Τελικός – Απόστολος Παπαστάμος (εφόσον προκριθεί)
  • 100μ. πεταλούδα γυναικών: Ημιτελικοί – Άννα Ντουντουνάκη (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων:

  • 100μ. ύπτιο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Απόστολος Χρήστου
  • 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Συμμετοχή εθνικής ομάδας

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Πρώτος γύρος μονό ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς
  • Πρώτος γύρος μονό γυναικών – Μαρία Σάκκαρη

ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

Διάρκεια αγώνων: 4:00 – 6:50

Αγώνας ομίλου: Ουγγαρία – Ελλάδα

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 3:00 – 10:00

  • Σκιτ ανδρών: Προκριματικός – Πρώτη ημέρα – Νίκος Μαυρομάτης

Διάρκεια αγώνων: 3:00 – 10:30

  • Αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10m: Προκριματικός – Άννα Κορακάκη
  • Αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10m: Τελικός – Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-3 – Βύρωνας Κοκκαλάνης
  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-3 – Κατερίνα Δίβαρη
  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 – Βασιλεία Καραχάλιου

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 05:40

  • Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 25-32 – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Δίκωπος γυναικών: Ρεπεσάζ – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)

ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ

Διάρκεια αγώνων: 04:00 – 11:00

  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Γύρος των 16 (8 αγώνες) – Φένια Τζέλη
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Προημιτελικά (4 αγώνες) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ημιτελικά (2 αγώνες) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 16:30

  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ρεπεσάζ (2 αγώνες)
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνες χάλκινου μεταλλίου) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνας χρυσού μεταλλίου – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 8:00 – 11:45

  • Μονό ανδρών: Δεύτερος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Δευτέρα 26 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 04: 30 – 06:40

  • 100μ. πεταλούδα γυναικών: Τελικός – Άννα Ντουντουνάκη (εφόσον προκριθεί)
  • 100μ. ύπτιο ανδρών: Ημιτελικοί – Απόστολος Χρήστου (εφόσον προκριθεί)
  • 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών: Τελικός – Συμμετοχή εθνικής ομάδας (εφόσον προκριθεί)

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Δεύτερος γύρος μονό ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς
  • Δεύτερος γύρος μονό γυναικών – Μαρία Σάκκαρη

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 3:00 – 11:15

  • Σκιτ ανδρών: Προκριματικός – Δεύτερη ημέρα – Νίκος Μαυρομάτης
  • Σκιτ ανδρών: Τελικός – Νίκος Μαυρομάτης (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 4-6 – Βύρωνας Κοκκαλάνης
  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 4-6 – Κατερίνα Δίβαρη
  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 3-4 – Βασιλεία Καραχάλιου

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 05:20

  • Μονό σκιφ γυναικών: Προημιτελικοί – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Προημιτελικοί – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)

ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνα: 09:00 – 11:00

  • Αγώνας ανδρών – Περικλής Ηλίας

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 10:20

  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των “64” – Δώρα Γκουντούρα
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των “32” – Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των “16” – Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών προημιτελικοί – Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 12:00 – 16:10

  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των ημιτελικοί – Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών αγώνας χάλκινου μεταλλίου – Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών αγώνας χρυσού μεταλλίου – Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 04:00 – 07:00

  • Μονό ανδρών: Δεύτερος γυρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)
  • Μονό γυναικών: Δεύτερος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 8:30 – 11:30

  • Μονό ανδρών: Τρίτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Τρίτη 27 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 04:30 – 06:25

  • 100μ. ύπτιο ανδρών: Τελικός – Απόστολος Χρήστου (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:30

  • 800μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Κωνσταντίνος ΕγγλεζάκηςΔημήτρης Μάρκος

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Δεύτερος γύρος μονό ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Τρίτος γύρος μονό γυναικών – Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)

ΠΟΛΟ

Διάρκεια αγώνων: 8:00 – 10:50

Αγώνας ομίλου: Ιταλία – Ελλάδα

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:30 – 07:25

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 10:00 – 13:55

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

ΤΖΟΥΝΤΟ

Διάρκεια αγώνων: 05:00 – 08:30

  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Προκριματικός γύρος – Αλέξης Ντανατσίδης
  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Προημιτελικοί – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 11:00 – 13:50

  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Ρεπεσάζ – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Ημιτελικοί – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Τελικός – Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 4:00 – 7:00

  • Μονό ανδρών: Τρίτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 8:30 – 11:30

  • Μονό ανδρών: Τρίτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)
  • Μονό ανδρών: Γύρος των 16 – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:30 – 16:30

  • Μονό ανδρών: Γύρος των 16 – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 5-6 – Βασιλεία Καραχάλιου
  • Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-2 – Ιωάννης Μιτάκης

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 04:00

  • Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 13-24 – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 13-24 – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Δίκωπος γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)

Τετάρτη 28 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:30

  • 200μ. μικτή ατομική ανδρών: Προκριματικός Ανδρέας ΒαζαίοςΑπόστολος Παπαστάμος

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Τρίτος γύρος μονό ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Προημιτελικοί μονό γυναικών – Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)
  • Πρώτος γύρος μικτού – Στέφανος ΤσιτσιπάςΜαρία Σάκκαρη

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-9 – Βύρωνας Κοκκαλάνης
  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-9 – Κατερίνα Δίβαρη
  • Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 3-4 – Ιωάννης Μιτάκης
  • 470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-2 – Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
  • 470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 – Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:30 – 07:25

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 10:00 – 12:40

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 05:40

  • Μονό σκιφ γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ

Διάρκεια αγώνα: 05:30 – 11:40

  • Ατομική χρονομέτρηση ανδρών – Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

ΤΖΟΥΝΤΟ

Διάρκεια αγώνων: 05:00 – 08:30

  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Προκριματικός γύρος – Ελισάβετ Τελτσίδου
  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Προημιτελικοί – Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 11:00 – 13:50

  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Ρεπεσάζ
  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Ημιτελικοί – Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο – Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Τελικοί – Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 4:00 – 7:00

  • Μονό ανδρών: Προημιτελικοί – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 9:00 – 12:00

  • Μονό ανδρών: Προημιτελικοί – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 14:00 – 16:00

  • Μονό ανδρών: Προημιτελικοί – Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Πέμπτη 29 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια Αγώνων: 04:30 – 07:10

  • 800μ. ελεύθερο ανδρών: Τελικός – Κωνσταντίνος ΕγγλεζάκηςΔημήτρης Μάρκος (εφόσον προκριθούν)
  • 200μ. μικτή ατομική ανδρών: Ημιτελικοί – Ανδρέας Βαζαίος, Απόστολος Παπαστάμος (εφόσον προκριθούν)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:30

  • 4Χ100 Μικτή ατομική: Προκριματικές σειρές – Συμμετοχή εθνικής ομάδας

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Προημιτελικοί μονού ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Ημιτελικοί μονού γυναικών – Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)
  • Προημιτελικοί μικτού – Στέφανος ΤσιτσιπάςΜαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθούν)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 10-12 – Βύρωνας Κοκκαλάνης
  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 10-12 – Κατερίνα Δίβαρη
  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-8 – Βασιλεία Καραχάλιου
  • Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 5-6 – Ιωάννης Μιτάκης
  • 470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 3-4 – Παναγιώτης Μάντης  Παύλος Καγιαλής
  • 470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 3-4 – Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη

ΠΟΛΟ

Διάρκεια αγώνων: 12:20 – 15:10

  • Αγώνας ομίλου: Ελλάδα – Ιαπωνία

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 3:00 – 6:45

  • Σπορ πιστόλι γυναικών 25m: Βολές ακριβείας – Άννα Κορακάκη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 05:50

  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός Ζ (Θέσεις κατάταξης 31-32) – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός Ζ (Θέσεις κατάταξης 31-32) – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός E (Θέσεις κατάταξης 25-30) – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός E (Θέσεις κατάταξης 25-30) – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Δίκωπος γυναικών: Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)
  • Δίκωπος γυναικών: Τελικός B (Θέσεις κατάταξης 7-12) – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός Δ (Θέσεις κατάταξης 19-24) – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός Δ (Θέσεις κατάταξης 19-24) – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:30 – 07:25

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 10:00 – 12:40

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “64” και φάση των “32” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 9:00 – 11:00

  • Μονό ανδρών: Ημιτελικοί – Πανιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Παρασκευή 30 Ιουλίου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 09:00

  • 100μ. γυναικών: Πρώτος προκριματικός γύρος – Ραφαέλα Σπανουδάκη

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:00

  • Τριπλούν γυναικών: Προκριματικός γύρος – Βούλα Παπαχρήστου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:30

  • 50μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Κριστιάν Γκολομέεβ

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 6:00 – 14:00

  • Ημιτελικοί μονού ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Ημιτελικοί μικτού – Στέφανος ΤσιτσιπάςΜαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθούν)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 3:00 – 11:00

  • Σπορ πιστόλι γυναικών 25m: Προκριματικός – Άννα Κορακάκη
  • Σπορ πιστόλι γυναικών 25m: Τελικός – Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:30 – 05:15

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των “16” – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 08:45 – 11:20

  • Ατομικό γυναικών: Προημιτελικοί – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)
  • Ατομικό γυναικών: Ημιτελικοί – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)
  • Ατομικό γυναικών: Μικρός τελικός – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)
  • Ατομικό γυναικών: Τελικός – Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 9-10 – Βασιλεία Καραχάλιου
  • 470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 5-6 – Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
  • 470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 5-6 – Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:45 – 04:55

  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός Γ (Θέσεις κατάταξης 13-18) – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός Γ (Θέσεις κατάταξης 13-18) – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός B (Θέσεις κατάταξης 7-12) – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός B (Θέσεις κατάταξης 7-12) – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 14:00 – 16:10

  • Μονό ανδρών: Αγώνας χάλκινου μεταλλίου – Παναγιώτης Γκιώνης (εάν προκριθεί)
  • Μονό ανδρών: Αγώνας χρυσού μεταλλίου – Παναγιώτης Γκιώνης (εάν προκριθεί)

Σάββατο 31 Ιουλίου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 09:00

  • Δισκοβολία γυναικών: Προκριματικός γύρος – Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου
  • Άλμα επί κοντώ ανδρών: Προκριματικός γύρος – Εμμανουήλ ΚαραλήςΚώστας Φιλιππίδης
  • 100μ. με εμπόδια γυναικών: Προκριματικός γύρος – Ελισσάβετ Πεσιρίδου

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:55

  • Μήκος ανδρών: Προκριματικός – Μίλτος Τεντόγλου
  • 100μ. γυναικών: Ημιτελικοί – Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)
  • 100μ γυναικών: Τελικός – Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 04:30 – 06:20

  • 50μ. ελεύθερο ανδρών: Ημιτελικοί – Κρίστιαν Γκολομέεβ (εφόσον προκριθεί)
  • 4Χ100μ. μικτή: Τελικός – Συμμετοχή εθνικής ομάδας (εφόσον προκριθεί)

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Αγώνας χάλκινου μεταλλίου μονού ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Αγώνας χάλκινου μεταλλίου μονού γυναικών – Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)
  • Τελικός μονού γυναικών – Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)
  • Αγώνας χάλκινου μεταλλίου μικτού – Στέφανος ΤσιτσιπάςΜαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθούν)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-8 – Ιωάννης Μιτάκης
  • RS:X Γυναικών: Κούρσα μεταλλίων – Κατερίνα Δίβαρη (εφόσον προκριθεί)
  • RS:X Ανδρών: Κούρσα μεταλλίων – Βύρωνας Κοκκαλάνης (εφόσον προκριθεί)

ΠΟΛΟ

Διάρκεια αγώνων:

  • Αγώνας ομίλου: Νότια Αφρική – Ελλάδα

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

Έναρξη αγώνα: 05:30

  • Κατηγορία 96κ.: Θοδωρής Ιακωβίδης

ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03:10 – 06:00

  • Σφυροβολία γυναικών: Προκριματικός γύρος – Σταματία Σκαρβέλη

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:55

  • 100μ. με εμπόδια γυναικών: Ημιτελικοί – Ελισσάβετ Πεσιρίδου (εφόσον προκριθεί)
  • Τριπλούν γυναικών: Τελικός – Βούλα Παπαχρήστου (εφόσον προκριθεί)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων:

  • 50μ. ελεύθερο ανδρών: Τελικός – Κριστιαν Γκολομέεβ (εφόσον προκριθεί)

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 6:00 – 14:00

  • Τελικός μονού ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Αγώνας χάλκινου μεταλλίου μικτού – Στέφανος ΤσιτσιπάςΜαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθούν)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • Finn ανδρών: Ιστιοδρομίες 9-10 – Ιωάννης Μιτάκης
  • 470 ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-8 – Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
  • 470 γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-8 – Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη
  • Laser Radial γυναικών: Κούρσα μεταλλίων – Βασιλεία Καραχάλιου (εφόσον προκριθεί)

Δευτέρα 2 Αυγούστου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03.00 – 05:55

  • Σφυροβολία ανδρών: Μιχάλης ΑναστασάκηςΧρήστος Φραντζεσκάκης
  • Μήκος ανδρών: Τελικός – Μίλτος Τεντόγλου (εφόσον προκριθεί)
  • 200μ. γυναικών: Προκριματικός γύρος – Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)
  • 100μ. με εμπόδια γυναικών: Τελικός – Ελισσάβετ Πεσιρίδου (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 16:00

  • Επί κοντώ γυναικών: Προκριματικός γύρος – Κατερίνα ΣτεφανίδηΝικόλ ΚυργιακοπούλουΕλένη Πολακ
  • 200μ. γυναικών: Ημιτελικοί – Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)
  • Δισκοβολία γυναικών: Τελικός – Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (εφόσον προκριθεί)

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Διάρκεια αγώνων: 11:00 – 16:40

  • Τελικός κρίκων ανδρών – Λευτέρης Πετρούνιας (αν προκριθεί)

ΠΟΛΟ

Διάρκεια αγώνων: 4:00 – 6:50

  • Αγώνας ομίλου: Ελλάδα – ΗΠΑ

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 – 15:45

  • Ντουέτο ελεύθερο πρόγραμμα προκριματικός – Ευαγγελία ΠλατανιώτηΕβελίνα Παπάζογλου

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 – 12:00

  • 470 ανδρών: Ιστιοδρομίες 9-10 – Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
  • 470 γυναικών: Ιστιοδρομίες 9-10 – Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη

Τρίτη 3 Αυγούστου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 06:35

  • 110μ. με εμπόδια ανδρών: Προκριματικός γύρος – Κώστας Δουβαλίδης
  • Τριπλούν ανδρών: Προκριματικός γύρος – Δημήτρης Τσιάμης
  • 400μ. γυναικών: Προκριματικός γύρος – Ειρήνη Βασιλείου

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:55

  • Επι κοντώ ανδρών: Τελικός – Εμμανουήλ ΚαραλήςΚώστας Φιλιππίδης (εφόσον προκριθούν)
  • Σφυροβολία γυναικών: Τελικός – Σταματία Σκαρβέλη (εφόσον προκριθεί)
  • 200μ. γυναικών: Τελικός – Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 08:30 – 10:55

  • Finn ανδρών: Κούρσα μεταλλίων – Ιωάννης Μιτάκης

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 – 15:45

  • Ντουέτο: Τεχνικό πρόγραμμα – Ευαγγελία ΠλατανιώτηΕβελίνα Παπάζογλου

Τετάρτη 4 Αυγούστου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 06:25

  • 110μ. με εμπόδια ανδρών: Ημιτελικοί – Κώστας Δουβαλίδης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:30-16:00

  • 400μ. γυναικών: Ημιτελικοί – Ειρήνη Βασιλείου (εφόσον προκριθεί)
  • Σφυροβολία ανδρών: Τελικός – Μιχάλης ΑναστασάκηςΧρήστος Φραντζεσκάκης (εφόσον προκριθούν)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 08:30 – 10:55

  • 470 ανδρών: Κούρσα μεταλλίων – Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής (εφόσον προκριθούν)
  • 470 γυναικών: Κούρσα μεταλλίων – Αιμιλία ΤσουλφάΑριάδνη Σπανάκη (εφόσον προκριθούν)

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 – 15:45

  • Ντουέτο: Ελεύθερο πρόγραμμα τελικός – Ευαγγελία ΠλατανιώτηΕβελίνα Παπάζογλου

ΠΕΜΠΤΗ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 09:05

  • Τριπλούν ανδρών: Τελικός – Δημήτρης Τσιάμης (εφόσον προκριθεί)
  • 110μ με εμπόδια ανδρών: Τελικός – Κώστας Δουβαλίδης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:45

  • Επί κοντώ γυναικών: Τελικός – Κατερίνα ΣτεφανίδηΝικόλ ΚυριακοπούλουΕλένη Πόλακ (εφόσον προκριθούν)

ΜΑΡΑΘΩΝΙΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνα: 00:30 – 03:10

  • 10km ανδρών – Άλκης Κυνηγάκης

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ

Διάρκεια αγώνων: 09:30 – 12:50

  • Όμνιουμ ανδρών: Αγώνας Σκρατς – Χρήστος Βολικάκης
  • Όμνιουμ ανδρών: Αγώνας ρυθμού – Χρήστος Βολικάκης
  • Όμνιουμ ανδρών: Κούρσα αποκλεισμού – Χρήστος Βολικάκης
  • Όμνιουμ ανδρών: Αγώνας πόντων – Χρήστος Βολικάκης

ΠΑΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 05:00 – 07:30

  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Φάση των 16 – Μαρία Πρεβολαράκη
  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Προημιτελική φάση – Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 12:15 – 16:00

  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Ημιτελικοί – Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 23.30 – 04.00

  • 50 χιλιόμετρα βάδην ανδρών – Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ

Διάρκεια αγώνων: 10:30 – 12.15

  • 20 χιλιόμετρα βάδην γυναικών – Αντιγόνη ΝτρισμπιώτηΠαναγιώτα ΤσινοπούλουΚυριακή Φιλτισάκου

Διάρκεια αγώνων: 13:50 – 18:55

  • 400μ. γυναικών: Τελικός – Ειρήνη Βασιλείου (εφόσον προκριθεί)

ΠΑΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 05:00 – 07:30

  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Ρεπεσάζ – Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Φάση των 16 – Γιώργος Πιλίδης
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Προημιτελική φάση – Γιώργος Πιλίδης (αν προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 12:15 – 16:00

  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Ρεπεσάζ
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Ημιτελικοί – Γιώργος Πιλίδης (αν προκριθεί)
  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Μικρός τελικός – Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)
  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Τελικός – Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 – 14:35

  • Ομαδικό: Τεχνικό πρόγραμμα – Εθνική ομάδα

Σάββατο 7 Αυγούστου

ΠΑΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 12:45 – 16:00

  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Ρεπεσάζ
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Μικρός τελικός – Γιώργος Πιλίδης (αν προκριθεί)
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Τελικός – Γιώργος Πιλίδης (αν προκριθεί)

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 – 15:15

  • Ομαδικό: Ελεύθερο πρόγραμμα – Εθνική ομάδα

Πηγή: news247.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

x

Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συμφωνώντας αποδεχτείτε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.