Ψυχάρα Αρειανάρα κόντρα σε όλα (2-2) » pikosapikos.gr Ψυχάρα Αρειανάρα κόντρα σε όλα (2-2) » pikosapikos.gr
Αθλητικά

Ψυχάρα Αρειανάρα κόντρα σε όλα (2-2)

Δεν καταλαβαίνει τίποτα, δεν λυγίζει με τίποτα αυτός ο Άρης. Όλα ήταν εναντίον στην ομάδα του Άκη Μάντζιου, που κατάφερε όμως να φύγει όρθια (2-2) από το Περιστέρι απέναντι στον Ατρόμητο. Οι κιτρινόμαυροι έδειξαν χαρακτήρα σε ένα παιχνίδι που βρέθηκαν με τη πλάτη στον τοίχο. Ο Άρης έμεινε με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Ρόουζ στο 36ο λεπτό, σε μια φάση που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα, τονίζοντας ότι η μπάλα χτύπησε στο κεφάλι και όχι στο χέρι του Ρόουζ. Τέσσερα λεπτά νωρίτερα είδαν τον διαιτητή Ευαγγέλου να μην τιμωρεί τον Μανούσο, που κλώτσησε εκτός φάσης τον Ματίγια.

Ο Άρης όμως ήταν πολύ σκληρός για να λυγίσει ακόμα και όταν έμεινε πίσω στο σκορ με δυο γκολ διαφορά στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Οι κιτρινόμαυροι έβγαλαν ποιότητα στον αγωνιστικό χώρο, οι αλλαγές του Μάντζιου άλλαξαν το παιχνίδι και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, ενώ θα μπορούσε ακόμα και να φύγει με τη νίκη, αν ο Ματίγια είχε σκοράρει στη φάση του 68ου λεπτού. Οι παίκτες του Ατρομήτου πίστεψαν οτι το παιχνίδι είχε τελειώσει μετά το δεύτερο γκολ που πέτυχαν και το πλήρωσαν απέναντι σε έναν πολύ ποιοτικό αντίπαλο.

Πηγή: tovima.gr